QUASER Personel Belgelendirme Hizmetleri

Quaser Personel

Personel Belgelendirme Hizmetleri

Home Hakkımızda

Uygunluk Değerlendirme Sektörüne ICR ile ilk adım atıldığında sene 2003’tü. 2 yıl sonra AND kuruldu. 2018 yılına kadar faaliyet alanını geliştirerek büyüyen AND’nin kurucusu Hüseyin Yazıcı o yıl, hisselerini satarak ayrıldı ve AND Mesleki Yeterlilik, AND Ege ve BNG Belgelendirme şirketlerini QUASER çatısı altında birleştirerek QUASER Grup olarak yola devam etme kararı aldı. Bu kararın alınması ile birlikte AND Ege, QUASER Teknik Kontrol Muayene ve Gözetim Hiz. Ltd. Şti. ünvanı altında periyodik kontrol, iş hijyeni ölçümleri, CE belgelendirme gibi konularda uzmanlaşmak üzere yeniden yapılandırıldı ve Ocak 2019 da çalışmalarını tamamlayarak 17020 muayene akreditasyonu için Türk Akreditasyon Kurumuna resmi başvurusunu yaptı.

Yine 2018 de kurulan ve ağırlıklı olarak sistem belgelendirme konularında hizmet verecek olan BNG Uluslararası Denetim ve Gözetim Hiz. Ltd. Şti. ise 2019 ocak ayında unvan değişikliği yaparak QUASER Belgelendirme ve Gözetim Hiz. Ltd. Şti. adını aldı ve Türk Akreditasyon Kurumuna ISO 9001, 14001, 27001, 45001, 50001 ve 22000 alanlarında çalışmalarını tamamlayarak başvuruda bulundu.

 

AND Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi ise 2018 Mayıs ayında Türkak ve Mesleki Yeterlilik kurumu tarafından yetkilendirilerek faaliyetine başladı. Sadece inşaat alanında personel belgelendirme yapan AND Personel, 6 aylık yoğun bir çalışma ile, İnşaat alanının yanında, Elektrik ve Elektronik, İş ve Yönetim, Metal, Otomotiv, Tekstil, Ticaret, Toplumsal ve Kişisel Hizmetler, Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme alanlarında da personel belgelendirme hizmeti verebilmek üzere Mesleki Yeterlilik Kurumu ile ön sözleşmesi imzalandı. Unvan değişikliği de aynı tarihlerde yapılarak AND Personel, QUASER çatısı altına girerek QUASER Personel oldu.

 

Böylece 3 ayrı alanda faaliyet gösterecek bu kuruluşlar birleşerek QUASER Grup Şirketleri haline geldi.

20 senesi danışmanlık, denetim, belgelendirme, muayene, test, ölçüm ve analiz ile dolu dolu geçen iş hayatının bu döneminde “Fiyat rekabeti yerine hizmet kalitesi rekabeti” ilkesine bağlı kalmış, etik çalışma prensipleri ve profesyonel değerlerinden ödün vermeden çalışarak edindiği saygınlığı bundan sonra QUASER bayrağı ile bir adım daha ileriye götürme kararlılığında olan Hüseyin Yazıcı, aynı zamanda sektörün büyümesi ve gelişmesi adına çalışmalar yapmakta olup, Sistem Belgelendirme Kuruluşları Derneği (SİSDER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları Derneği (UDDER) yönetim Kurulu üyesidir.